Logo – Viken Filmsenter
Nyheter

Facing War åpningsfilm på CPH:Dox

Dokumentarfilmen Facing War får verdenspremiere som åpningsfilm ved den prestisjetunge festivalen CPH:Dox, 19. mars.

Filmen er produsert av selskapet Dox Division og skildrer en intens periode i Jens Stoltenbergs rolle som generalsekretær for forsvarsalliansen NATO. Med unik tilgang til NATOs «war room», tas publikum med inn i maktspillet mellom verdensledere som Biden, Zelensky, Erdogan og Orbán. Filmen forteller om diplomatiets kunstform i en tid der trygghet og framtid står på spill.

Facing War er regissert av Tommy Gulliksen, og produsert av Anne Marte Blindheim og Danielle Turkov Wilson. Eksekutive produsenter, Tonje Hessen Schei, Jenny Raskin, Geralyn Dreyfous, Jim & Susan Swartz. 

Filmen mottok tilskudd fra Viken filmsenter i 2023 og 2024.

 

Fire filmer produsert med støtte fra Viken filmsenter skal vises på CPD:Dox i år.

Flophouse America, regi Monica Strømdal, konkurrerer om hovedprisen DOX:AWARD
Facing War, regi Tommy Gulliksen, konkurrerer om hovedprisen DOX:AWARD
Fotspor, regi Sunniva Sundby og Mari Bakke Riise, konkurrerer om prisen for beste nordiske dokumentar i programmet Nordic:Dox
Gartneren, buddhisten og spionen, regi Håvard Bustnes, deltar i konkurranseprogrammet F:act Award, for undersøkende journalistisk dokumentarfilm i langformat

 

Motta nyhetsbrev

Register deg, og hold deg oppdatert om siste nytt fra Viken filmsenter

Ved å melde deg på vårt nyhetsbrev, samtykker du til at vi lagrer dine persondata for dette formålet. Du kan når som helst melde deg av våre nyhetsbrev. Les vår personvernerklæring her.